Партизан допусна поражение с 0:1 от Металац в мача от 16-я кръг сръбската Супер лига. Валери Божинов започна мача като резерва, като в последствие се появи в игра. Това се случи в 73-ата минута, когато нападателят замени Иван Спонич.

Домакините поведоха след 16 минути игра, след като получиха право да изпълнят дузпа. Неманя Младенович бе точен от бялата точка и се разписа за 1:0. След попадението „гробарите“ останаха с човек по-малко. Милош Остоич получи втори жълт картон и напусна терена в 29-ата минута.

Така макар и в намален състав, Божинов и компания направиха опит да върнат попадението, което инкасираха, но не успяха. Крехкият домакински аванс бе опазен до самия край.

Това бе пета загуба за Партизан от началото на сезона. Тимът заема 4-о място в класирането с 25 точки. Металац е 11-и с 18 пункта.