Съперникът на Лудогорец в груповата фаза на Шампионската лига Базел продължава с доброто си представяне на местна почва. Швейцарският тим се класира за 1/8-финалите за Купата на страната.

Съставът на Базел разби като гост с 4:0 Винтертур, който се състезава във второто ниво на швейцарското първенство.

Българският защитник на Базел Иван Иванов продължава да се възстановява от контузия.

Съперникът на Лудогорец си осигури комфортна преднина още преди почивката, като успя да поведе с 3:0. През второто полувреме Базел увеличи преднината си на 4:0, което се оказа и крайният резултат в мача.

Любопитното е, че с хеттрик за гостите се отчете едва 17-годишният нападател Бреел-Доналд Емболо.

На 1 октомври Базел посреща Ливърпул в мач от груповата фаза на Шампионската лига, а на 22 октомври швейцарският тим гостува в София на Лудогорец.