Базел допусна загуба с 1:2 при гостуването си на Санкт Гален в 11-я кръг на швейцарската Суперлига.

В първия кръг, доста изненадващо, Базел претърпя поражение от същия съперник, при това на свой терен, но днес също не успя да вземе реванш.

Въпреки че водеше до 85-та минута, следващия съперник на Лудогорец в Шампионската лига, допусна два късни гола, и падна за втори път в шампионата от Санкт Гален.

Поражението остави Базел без победа в първенството във втори кръг, макар че между тези две срещи тимът се наложи над Ливърпул в Шампионската лига.

Базел остава лидер в Суперлигата, преди паузата за националните отбори.

Тимът има 22 точки, две повече от Цюрих и Тюн.

Давиде Кала откри за Базел в 56-та минута, но Чингис Чавушевич в 85-та, и Алберт Буняку в добавените минути към редовните 90, сътвориха обрата за домакините, и им донесе успеха с 2:1.

Базел: Вацлик, Сухи, Шар, Шака, Делгадо (Ел Нени 59), Кала, Диас, Какитани (Сио 52), Серей Дие (Хамуди 81), Гонсалес, Емболо.