Отборът на Базел записа втора грешна стъпка само в рамките на няколко дни. След като падна с 0:1 от родния шампион Лудогорец в Шампионската лига, сега швейцарският гранд записа конфузно 1:1 със Сион на собствен терен в 13-ия кръг на местното първенство.

Така момчетата на Пауло Соуса останаха само с 1 победа в последните си четири шампионатни мача, което едва ли работи в полза на португалския специалист. За него събитията могат да придобият много по-неприятен характер предвид предстоящите мачове на Базел – гостуване на втородивизионния Воолен за Купата на страната, дерби с Грасхопърс в първенството и вторият мач срещу Лудогорец.

Иначе на „Санкт Якоб Парк“ Сион съвсем вгорчи обстановката, като откри резултата в 48-ата минута чрез Муса Конате.

Соуса трябваше да пуска резервата Джовани Сио, който донесе точката с попадение в 64-ата минута. Така Базел се изравни с лидера Цюрих, който има 26 точки, но и все още не е играл двубоя си от кръга.

Българският национал в редиците на Базел Иван Иванов не беше в групата, тъй като още се възстановява от контузия.