Отборът на Астана постигна лесна победа над тима на Ордабас в мач от 24-ия кръг на шампионата в Казахстан. Тимът, воден от Станимир Стоилов нямаше ниаккви проблеми срещу своя съперник, налагайки се с 2:0.

Мачът започна отлично за домакините, които още във втората минута получиха правото да изпълнят наказателен удар. Азат Нургалиев не трепна от бялата точка и даде преднина на своите.

Ранният гол тотално скова гостите от Ордабас, които трудно намираха отговор на бързите атаки от страна на футболистите на Астана. Играчите на Мъри Стоилов пропуснаха няколко отлични ситуации, но нов гол до почивката така и не падна.

В началото на втората част обаче, Патрик Твумаси бе точен, с което предреши крайния изход на срещата.

Астана е лидер в класирането с актив от 59 точки, седем повече от Кайрат Алмати, който заема втората позиция.