Серхио Агуеро се контузи при загубата на Аржентина от Еквадор в стартиралите в Южна Америка световните квалификации за Мондиал 2018.

Аржентина падна с 0:2, а след едва малко повече от 20 минути игра Агуеро тряваше да бъде принудително заменен от Карлос Тевес. Еквадор пък ликува след две попадения в рамките на две минути. Фриксон Еразо откри в 81-ата минута, а в 82-ата Фелипе Кайседо покачи на 2:0 за гостите.

Аржентина бе без Лео Меси, който се възстановява от контузия.

„Серхио се справяше чудесно и играеше добре“, сподели Николас Отаменди след мача и разкри, че Агуеро е плакал в съблекалнята след контузията.

Селекционерът Херардо Мартино отказа да прогнозира доколко е сериозна травмата. „Още не съм говорил с доктора и не мога да потвърдя дали контузията е същата, от която се оплакваше в клубния си тим“, заяви Тата Мартино.