В аутсайдерско дерби част от 31-ия кръг на Висшата лига тимовете на Нюкасъл и Съндърланд завършиха наравно 1:1.

Това беше и дербито на Североизточна Англия. Гостите откриха резултата чрез Джърмейн Дефоу, който се разписа в 44-ата минута, но Александър Митрович възстанови равенството седем минути преди края и спаси точката за "свраките".

В 19-ата минута Дефоу пропусна да открие резултата в полза на Съндърланд, а в следващата минута Вито Маноне направи брилянтно спасяване след удар на Андрос Таунзент.

В 31-ата минута Шелви от Нюкасъл не намери целта. В края на полувремето дойде и попадение в полза на гостите от Съндърланд.

През втората част Айосе Перес пропусна да реализира попадение и да възстанови равенството. Все пак в края на мача Александър Митрович се разписа в 83-ата минута и донесе скъпоценната точка в актива на домакините.

В класирането Нюкасъл е на 19-ото място с актив от 25 точки, а Съндърланд е на позиция напред с 26. Двата тима продължават битката за спасение, а до края на шампионата остават 7 кръга, но двата тима са с мач по-малко.