Две изключително спорни отсъждания на засади лишиха отбора на Нотингам Форест от трите точки срещу Лийдс. Срещата от 22-ия кръг на Чемпиъншип завърши 1:1.

Мати Фрайът изведе Нотингам напред в продължението на първото полувреме за 1:0. Преди това обаче в 20-ата минута главният рефер отмени неправомерно попадение на нападателя, заради засада.

През второто полувреме гостите от Лийдс стигнаха до изравнително попадение след точно изпълнена дузпа от Били Шарп.

Малко след това отново Мати Фрайът прати топката в мрежата на съперника, но отново страничният ферер вдигна флага за засада. Така двата тима си поделиха по една точка. Нотингам заема 9-ото място във временното подреждане с 31 пункта, докато Лийдс е на 18-о с 24 точки.