Солидна част от привържениците на Ливърпул удържаха на думата, която дадоха преди домакинството срещу Съндърланд (2:2), и напуснаха "Анфийлд" доста преди последния съдийски сигнал.

При началото 76-ата минута от трибуните зазвуча химна на клуба, който по традиция се изпълнява в последните минути на мачовете. След като завършиха изпълнението, привържениците търпеливо изчакаха да изтече и 77-ата минута, след което поеха дружно към изходите.

Мнозина от тях придружиха действията си и с издигането на протестни банери против несправедливото според тях поскъпване в цените на билетите.

Любопитното е, че до този епизод Ливърпул водеше с 2:0 в резултата, а след постъпката на привържениците започна възхода в редиците на Съндърланд. Възпитаниците на Сам Алърдайс се добраха до точката с два гола в заключителните 10 минути.