Дарби Каунти победи категорично с 3:0 Нотингам Форест в мач от 20-ия кръг в Чемпиъншип.

Домакините бяха по-добрият отбор и заслужено стигнаха до победата, продължавайки чудесната си серия в последните седмици.

Резултатът бе открит в 33-ата минута. След центриране от корнер, два рикошета доведоха до автогол, а в центъра на събитията беше Никлас Бендтнер, който без да иска изпрати топката с глава в собствената си врата. Нотингам можеше да си вкара и втори автогол, но топката срещна гредата.

Дарби обаче стигна до второ попадение в 54-ата минута чрез Томас Инс, който бе изведен прекрасно в предни позиции, след което по великолепен начин преодоля двама съперникови футболисти и с техничен изстрел отправи топката въ вратата на Форст.

Точка на спора сложи Уил Хюз в 63-ата минута. Самият Хюз стартира атаката, подавайки на Джолиън Ръсел. Неговият изстрел бе спасен от Стойкович, но топката попадна на пътя на Хюз, който не сбърка за 3:0.

В класирането Дарби е на пето място с 32 точки, а Нотингам е 16-и с 25.