Отборът на Ливърпул най-сетне записа победа през месец ноември. Възпитаниците на мениджъра Брендън Роджърс се наложиха трудно като домакин на Стоук Сити в интересен сблъсък от Висшата лига. „Червените“ взеха изключително ценни три точки благодарение на единственото попадение на защитника Глен Джонсън, който се разписа в последните минути на срещата.

Последната победа на мърсисайдци датираше от 28 октомври, когато „червените“ се наложиха с 2:1 над Суонси. Оттогава Ливърпул записа четири загуби и едно равенство – срещу българския Лудогорец в Шампионската лига преди три дни.

През първото полувреме двата тима показаха равностойна игра, като възможности за гол се откриха и пред двата тима. В крайна сметка обаче, резултатът се запази непроменен до почивката.

През втората част домакините, който започнаха мача без своя капитан Стивън Джерард и контузения Марио Балотели, успяха да упражнят териториален натиск, който доведе до няколко опасни положения пред вратата на „грънчарите“. Въпреки това, победният гол за Ливърпул дойде едва пет минути преди края. В герой за своите се превърна защитникът Глен Джонсън, който в кара с глава. След центриране отдясно, Рики Ламбърт успя да стреля, но топката срещна напречния стълб. Притичалия Джонсън плонжира и стреля с глава за 1:0. При гола обаче, Джонсън бе изритан в главата и имаше нужда от лекарска помощ, което пък доведе до продължение от седем минути.

В заключителните минути гостите стигнаха до няколко корнера, които по традиция внесоха сериозен смут в отбраната на „червените“. В крайна сметка, със задружни усилия, домакините устискаха минималната си преднина и записаха толкова важния успех. Трите точки изкачиха Ливърпул с няколко позиции в класирането и тимът вече заема 11-ото място.

В друг мач от днес, Куинс Парк Рейнджърс се наложи трудно с 3:2 над Лестър Сити. „Лисиците“ откриха резултата още в 4-ата минута чрез Камбиасо, но с два бързи гола в края на първото полувреме, домакините стигнаха до 2:1. Първо Морган си реализира автогол, а Фер доведе нещата до 2:1. През втората част двата тима си размениха по още едно попадение. Първо Шлуп изравни за 2:2, а Аустин донесе трите точки за домакините с точен изстрел в 73-ата минута.