Отборите от Премиършип продължават да доказват, че не взимат особено насериозно турнира за Купата на Лигата. След като във вторник един от фаворитите Манчестър Юнайтед беше разгромен от слабака Милтън Кийнс Донс и отпадна, сега съдбата му последваха още два тима от Висшата лига - Астън Вила и КПР.

Бирмингамци отпаднаха от третодивизионния Лейтън Ориент след домакинска загуба с 0:1. Единственото попадение беше дело на френския защитник Ромен Венсело в 87-та минута и така публиката на домакините беше попарена.

Това, което може да поуспокои може би донякъде бирмингамци е, че не са единствените изложили се тази вечер. Съдбата им последва и лондонският Куинс Парк Рейнджърс, който дори се издъни още повече, защото отпадна от четвъртодивизионния Бъртън Албиън, макар и като гост.

Бъртън победи с 1:0, а в герой за публиката на домакините се превърна централният нападател Адам МакГърк, който реализира единственото попадение в 77-та минута и смълча гостуващата агитка.