Чуковете от Уест Хем смачкаха фасона на Манчестър Сити и го победиха с 2:1 в мач от деветия кръг на Висшата лига. Те взеха аванс от два гола пред силния си опонент и успяха да устискат победата до края, въпреки върнатия един гол от шампионите.

Домакините от Уест Хем имаха голова възможност в 19-ата минута чрез Енер Банега, но вратарят на Сити Джо Харт успя да отрази удара му.

Само две минути по-късно същият футболист участва активно при головата атака на „чуковете“. Той изведе на празна врата своя съотборник Морган Амалфитано, за когото най-лесното нещо на света бе да отбележи за 1:0.

В 25-ата Един Джеко опита след корнер да изравни, но ударът му с глава изпрати топката малко над вратата на лондончани.

В 42-ата минута отново Енер Банега се прояви добре за Уест Хем, но ударът му изпрати топката встрани от вратата.

Шампионите засилиха натиска си през второто полувреме, особено след 60-ата минута. В рамките на пет минути Серхио Агуеро имаше три голови шанса, но не успя да ги реализира.

Впоследствие щафетата от Агуеро пое Яя Туре, но и на него не се усмихна щастието. Така вместо да изравни резултата, Сити допусна втори гол. Ааарън Кресуел центрира чудесно и Диафра Сако с мощен удар с глава вкара за 2:0 в 75-ата.

Само две минути по-късно Сити все пак върна един гол. Вкара го Давид Силва след индивидуален пробив отдясно и прецизен удар в долния десен ъгъл на вратата на Уест Хем за 2:1.

Гостите пробваха финален щурм, продължил и в 5-минутното продължение на мача. Йоветич отправи страхотна тупалка отдалеч, но вратарят Адриан отрази атрактивно. Така Уест Хем удържа победата с 2:1.

Манчестър Сити остана със 17 точки, временно на втората позиция в класирането, а Уест Хем е само на пункт и с две места по-назад.