Българският национален отбор отново сам си подряза крилете, и рано-рано остана с илюзорни шансове за класиране на Европейското първенство. Загуба с 0:1 у дома от Норвегия ни отдалечи много от първите места, и на практика ни остави пак да гледаме голям футболен форум по телевизията.

Норвегия си извоюва победата на новичкия терен на Националния стадион "Васил Левски" с много разумна, твърда игра. България от своя страна бе лишена от фантазия и с изключение на два-три проблясъка, нямаше никакви предпоставки за успех.

Първото полувреме премина много динамично, като играта почти не се задържаше в центъра. Норвежците имаха превес, но българският тим също създаде много опасно голово положение преди почивката.

В класирането вече Норвегия събра 13 точки, докато България остана само с осем.

Следващите мачове противопоставят Италия-България и Норвегия-Хърватия.

Първият четвърт час преминава с определено надмощие на Норвегия. Гостите играят доста по-атакуващо, като използват най-вече левия флант на нападението си. Норвежците изпълниха и два корнера, докато България само на два пъти погледна изобщо напред.

Около 20-та минута българският отбор най-после се окопити и бързо, и остро направи няколко силни атаки. Том Хьогли фаулира Манолев, но нарушението бе на границата на наказателното поле. Последва страхотно изпълнение на Ивелин Попов от прекия свободен удар, а Ниланд спаси точно до гредата си.

Божидар Митрев се справи отлично във всички ситуации пред себе си до почивката, за 0:0.

Второто полувреме започна по подобие на първото, Норвегия с лек превес, и почти непрекъснати атаки.

Все пак, Илиян Мицански сам си изработи голова ситуация, финтира защитата на Норвегия отляво, влезе в пеналта, но накрая бе блокиран чисто.

От един безобидно изглеждащ фаул далеч от вратата, падна първият гол.В 57-та минута Сьодерлунд центрира от фаула, а на гредата Форен бе изпуснат, и се разписа от три метра в мрежата на Митрев.

Родните национали се раздвижиха след гола, и Георги Миланов се задейства в нападение. Ивелин Попов не успя да се възползва от добър пас на Миланов в 60-та минута.

Норвежците обаче изобщо не си и помислиха да се затварят, и създадоха три сериозни опасности в между 66-та и 70-та минути.

Вместо да направим някакъв масиран натиск поне в последните 10 минути, оставихме инициативата отново в Норвегия.

Смените на Ивайло Петев пък не го спасиха от първа загуба начело на националния тим, като наставникът отказа да рискува. Сашо Тонев, Митко Рангелов и Тодор Неделев се появиха като резерви, но не промениха много.

За най-голям срам, финалните минути на мача преминаха в центъра на терена, с успоредни пасчета, и под заслужените освирквания на феновете.

От трибуните поискаха и оставката на БФС със скандирания към ложите.