Локо Сф спечели с 4:0 срещу Кремиковци и води с пълен актив от 12 точки и голова разлика 40-1 в СРГ-север след 4-ия кръг.

Победата за „железничарите“ с 4 гола обаче може да бъде таксувана като минимална на фона на двуцифрените успехи на тима в четвърта дивизия досега.

Хеттрик записа Калоян Бонев, а още един гол добави Калоян Ангелов.

Локомотивци имаха пълна доминация и играха добре, но отново направиха безброй пропуски, което се оказва и ахилесовата им пета. А и Кремиковци оказа по-голяма съпротива от предишните съперници на Локомотив.

Калоян Бонев оползотвори с глава центриране отляво за 1:0 в 22-ата минута. В 28-ата пак той вкара за 2:0 от първата дузпа, отсъдена до този момент за локомотивци в първенството. От Кремиковци оспорваха мястото на нарушението спрямо Карагьозов – дали е вътре или извън пеналта..

През второто полувреме Локомотив стартира веднага с нов гол, този път на Калоян Ангелов в 46-ата минута. „Червено-черните“ притиснаха още по-сериозно съперника си, но и зачестиха пропуските им, сред които две греди.

В крайна сметка вторият гол с глава на Калоян Бонев в 84-ата минута оформи хеттрика му и закръгли неговия актив на 14 попадения в 4-те кръга.

Локо Сф получи и първите си два жълти картона в шампионата, два бяха показани и на играчи от Кремиковци.

В следващия кръг Локо Сф гостува в петък от 16.00 ч. на Спартак, като все още не е сигурно дали двубоят ще се играе в село Подгумер, или ще бъде изместен в „Надежда“.

ЛОКО СФ – КРЕМИКОВЦИ 4:0

1:0 Калоян Бонев 22

2:0 Калоян Бонев 28-дузпа

3:0 Калоян Ангелов 46

4:0 Калоян Бонев 84

ЛОКО СФ: Асен Асенов, Костадин Велков /73-Юлиян Петков/, Антон Славчев, Дарко Савич /87-Валентин Йочев/, Васил Вакадинов, Йордан Ризов, Калоян Караджинов /65-Радостин Нгуен/, Сибил Карагьозов /56-Григор Андреев/, Калоян Ангелов, Росен Йорданов, Калоян Бонев /Неизползвани резерви: Драгомир Петков, Валентин Удев, Денислав Петров/ Старши треньор – Антон Велков

КРЕМИКОВЦИ: Владимир Димитров, Иван Милков, Борислав Пешев, Юлиян Николов, Велислав Колев, Кирил Чарлов, Йордан Калеканов, Люсиен Каменов, Леон Илиев, Асен Райчев, Ивайло Тончев /Резерви: Калин Мечкарски, Ивайло Владимиров, Стилиян Петров, Джансу Исмаил, Цветелин Милушев/ Старши треньор – Негрийчо Негриев.

СЪДИЯ: Тончо Гошев