Берое 99 се класира за полуфиналите на турнира за Купата на БФС, след като отстрани връстниците си от ЦСКА в изключително драматичен и оспорван двубой. Момчетата на Атанас Димитров изстрадаха успеха след изпълнение на дузпи, след като играха с човек по-малко почти цялата втора част.

Гостите излязоха напред в резултата в 5-та минута след  попадение на Божилов. „Зелените“ обърнаха развоя още преди почивката след попадения на Тонев в 26-та минута и Свиленски в 40-та минута.

Втората част започна лошо за Берое, след като едва 5 минути след подновяването на играта Владислав Маринов получи втори жълт и съответно червен картон.

След почивката гостите стигнаха до равенството след гол на Димитров в 55-та минута.

До края на мача липсваха сериозни опасности и резултатът остана непроменен – 2:2.

Според регламента се пристъпи директно към изпълнение на дузпи, които да определят полуфиналиста.

Първи зад топката за ЦСКА застана Георги Божилов, който я прати в мрежата – 2:3. Радослав Калчев също бе безпогрешен и изравни  – 3:3. Мартин Ачков от ЦСКА обаче нацели напречната греда, а Надим Ангелов даде преднина за домакините – 4:3. Последваха точни изпълнения на Адриян Димитров и Божидар Чуканов за гостите и Мариян Тонев за Берое – 5:5. Мартин Ковачев, обаче би леко и Дончев успя да улови, запазвайки равенството преди последните дузпи.  Ангел Дойчинов за ЦСКА и Руси Чернаков не сбъркаха и след първите по 5 изпълнения резултатът бе 6:6. Александър Манолов застана зад топката за гостите, но Теодор Тодоров успя да парира удара му. Така решителния удар бе в краката на Марчо Костадинов, който не трепна и реализира – 7:6 и прати Берое 99 на полуфиналите.

Жребият и полуфиналите са през пролетта на 2015 година.

Берое 99 – ЦСКА 99 2:2 (5:4 след дузпи)

голмайстори: 0:1 Георги Божилов 5′, 1:1 Мариян Тонев 26′, 2:1 Данчо Свиленски 40′, 2:2 Адриян Димитров 55′

Берое 99: 12. Теодор Тодоров, 3. Владислав Маринов, 5. Надим Ангелов, 13. Магдален Петров, 4. Радослав Калчев, 8. Мартин Ковачев, 7. Йоан Атанасчев (78′ – 15. Марчо Костадинов), 11. Костадин Пеев (45′ – 2.Йордан Щерев), 14. Данчо Свиленски, 9. Мариян Тонев, 10. Руси Чернаков; старши-треньор: Атанас Димитров

ЦСКА 99: 1. Калин Дончев, 15. Кристиян Вучков, 3. Никола Гонков, 21. Ангел Дойчинов, 33. Ясен Георгиев, 6. Валентин Антов, 7. Расим Сюлейман (65′ – 45. Александър Манолов), 17. Адриян Димитров, 9. Георги Божилов, 77. Георги Горанов (56′ – 11.Мартин Ачков), 13. Даниел Йорданов (41′ – 71. Божидар Чуканов);

жълти картони: Радослав Калчев (Берое); Георги Горанов,  Георги Божилов, Александър Манолов (ЦСКА)

червен картон: Владислав Маринов (Берое);

главен съдия: Радослав Гидженов (Пловдив)

помощник съдии: Николай Чакъров (Пловдив), Йордан Петров (Пловдив)

делегат: Димитър Петров (Стара Загора)

стадион: „Берое“ (Изкуствен терен)