След изненадващата загуба в първия мач от финала на Западната конференция, шампионите в НБА Голдън Стейт Уориърс отвърнаха на поставеното предизвикателство от Оклахома Сити Тъндър и спечелиха комфортно мач №2 след 118:91.

Стеф Къри отново бе на познатата висока и реализира 28 точки. Клей Томпсън добави 15, а Андре Игуодала се отчете с 14 за успеха. Най-резултатен в мача бе Кевин Дюрант с 29 точки, а Ръсел Уестбруук реализира 16 за Оклахома. Усилията на двамата обаче не бяха подпомогнати от техните съотборници.

След добра първа част за Голдън Стейт, гостите демонстрираха класата си във втората четвърт, в която стигнаха и до изравняване за 49:49. Дюрант бе над всичко в тези минути като само за тази част реализира 16 точки и общо 23.

След почивката обаче паркетът доминираше Стеф Къри, който на свой ред се отчете със 17 точки в третата четвърт и така предреши спора в мача, за да изравни серията на 1:1 победи.