В първия мач от финалната серия в Западната конференция тимът на Оклахома постигна победа над шампиона Голдън Стейт Уориърс със 108:102.

53 точки на Ръсел Уестбрук и Кевин Дюрант помогнаха да първата победа на Тъндър. Голдън Стейт започна по-добре мача и след първата четвърт водеше с 27:21, а на почивката успя да натрупа преднина от 13 точки и полувремето дойде при резултат 60:47.

През третата и четвъртата част нещата на полето се промениха и Оклахома успя да направи обрата, след като в крайна сметка се наложи с крайното 108:102.

Ръсел Уестбрук наниза 27 точки за победата, а Дюрант добави 26. Стеф Къри отбеляза 26 точки за Голдън Стейт, но те се оказаха недостатъчни за успеха, Томпсън добави 25.

Така Оклахома поведе с 1:0 победи в серията.