Кауи Леонард отбеляза 27 точки, а ЛаМаркъс Олдридж добави 23 точки при успеха на Сан Антонио над Детройт с 97:81 точки в среща от редовния сезон в първенството на НБА.

"Шпорите" спечелиха 29-и пореден домакински мач за сезона, записаха 51-и успех от началото на кампанията и за 19-и пореден път се класираха за плейофите. Сан Антонио се присъединява към шампиона Голдън Стейт като първите два тима, осигурили си място в плейофите.

Олдридж спечели 10 борби, а Леонард записа 6 борби и 5 асистенции при шестата поредна победа на Спърс. За Детройт Андре Дрюмънд завърши с 9 точки и 14 борби и прекрати серията си от 13 поредни "дабъл-дабъл" през сезона.

Лос Анджелис Клипърс надделя над Оклахома Сити със 103:98 точки в дербито на Западната конференция. Гостите пропиляха аванс от 22 точки.

Гардът на Клипърс Крис Пол записа 21 точки и 13 асистенции. ДиАндре Джордън се отличи с 20 точки и 18 борби.

Клипърс завърши срещата със серия от 26:5, за да спечели мача, а 7:30 минута преди сирената Оклахома водеше с 16 точки. Кевин Дюрант реализира 30 точки за Оклахома Сити, а Ръсел Уестбруук добави 24 точки и 12 асистенции.

Лошата новина е, че съсобственикът на Оклахома Сити Обри МакКлиндън, 56-годишен, загина в катастрофа часове преди мача.

Ди Джей Огъстин реализира 22 от своите 26 точки през четвъртата част при успеха на Денвър над Лос Анджелис Лейкърс със 117:107 точки. Еманюел Мудиай добави 22 точки за победителите, който направиха серия от 10:0 в средата на последната част, за да спечелят мача. За Лейкърс Кобе Брайънт завърши с 5 точки и не игра през второто полувреме заради болки в дясното рамо.

Хюстън победи гостуващия Ню Орлиънс със 100:95 точки след като Джеймс Хардън изигра силен мач. Той се отличи с 39 точки, 11 борби и 7 асистенции. Играчите на Хюстън вкараха едва 3 тройки от 34 опита и направиха 21 грешки.

Домакините са първият отбор в историята на НБА, който бележи по-малко от четири тройки в 30 или повече опита.

Кайл Лоури вкара 32 точки, а ДеМар ДеРоузън добави 31 точки при успеха на Торонто над Юта със 104:94 точки. Гордън Хейуърд се отличи с 26 точки, 6 асистенции и 3 борби за Юта.

Орландо надделя над Чикаго със 102:89 точки след 24 точки на Никола Вучевич. Виктор Оладипо записа 17 точки, а Аарън Гордън наниза 13 точки и спечели 15 борби за победителите. За Чикаго най-полезен беше Дерик Роуз с 16 точки.

Вашингтон записа четвърта поредна победа, след като спечели като гост на Минесота със 104:98 точки. Също така Бостън победи Портланд със 116:93 точки, а Мемфис се наложи над Сакраменто със 104:98 точки.