Ръсел Уестбрук завърши с 20 точки, 15 борби и 13 асистенции за победата на Оклахома Сити със 131:116 при гостуването си на Сакраменто в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Кевин Дюрант се отличи с 27 точки, 10 борби и 6 асистенции за трудния успех на Тъндър. Гостите имат четири загуби от последните си пет двубоя, включително и поражение срещу шампиона Голдън Стейт след продължение.

Сакраменто има три поредни загуби в Лигата, а ДеМаркъс Къзънс отбеляза 35 точки и овладя 12 борби, а съотборникът му Рахон Рондо се отличи с 11 точки, 12 асистенции и 9 борби. В друга среща от НБА, играна през нощта, Лос Анджелис Клипърс победи със 105:95 като домакин срещу Бруклин. Джамал Кроуфърд завърши с 26 точки за втория пореден успех в полза на отбора от Калифорния. Крис Пол добави 23 точки и 12 асистенции за тима на Клипърс, който имаше по три успеха и три поражения в предишните си шест двубоя в Лигата. Брук Лопес отбеляза 25 точки и овладя 10 борби за Нетс. Гостите бяха с две поредни победи, но не успяха за първи път през сезона да запишат три успеха поред.

Бруклин записа пето последователно поражение като гост срещу Лос Анджелис Клипърс в зала "Стейпълс Сентър". Кливланд надигра със 100:96 у дома състава на Индиана. Леброн Джеймс отбеляза 33 точки за победителите, а Монта Елис беше най-резултатен за Пейсърс с 28 точки. Матю Делаведова реализира решителна тройка за 94:94, а кош на Тристан Томпсън даде две точки аванс в полза на Кавалиърс малко повече от минута преди края на четвъртия период. Пол Джордж добави още 23 точки в актива на гостите от Индианаполис. Милуоки надигра Хюстън у дома със 128:121, а Янис Антетокунпо от победителите записа втори "трипъл-дабъл" в кариерата си - 18 точки, 17 борби, 11 асистенции. Дуайт Хауърд реализира 30 точки и овладя 13 топки под кошовете за Рокитс. /БТА