Българският национален отбор по баскетбол загуби от Австрия в първата си контрола преди европейските квалификации. На турнира в Оберварт, домакините се наложиха със 78:67 (15:22, 21:16, 26:19, 16:10) след обрат през второто полувреме.

През първите 15 минути от срещата българският тим бе по-добрият на терена, но след почивката, благодарение на добра стрелба и неуспешни атаки на нашите играчи, Австрия обърна и дори поведе с десет точки в последната част.

Продължителни периоди без кош попречиха на България да се върне в мача, макар че привидно не бе загубила инициативата.

Крилата в състава на Георги Младенов бяха най-убедителни, като Христо Николов бе най-резултатен с 18 точки. В дебюта си за мъжкия национален отбор, страхотно се включи Александър Везенков, със 17 точки. Божидар Аврамов приключи със 7 точки, всичките през второто полувреме, шест борби и четири асистенции. Седем точки отбеляза и Александър Янев, а центровете Маршавелски и Върбанов се отчетоха съответно с по 8 и 6.

България спечели борбата под коша, но направи доста повече грешки от съперника, който стреляше по-успешно на свой терен.

Утре българският отбор среща Унгария, от 18.30 часа.

България: Станимир Маринов 2, Христо Николов 18, Божидар Аврамов 7 (6 борби, 4 асистенции), Николай Върбанов 6, Димитър Димитров (Христо Захариев, Чавдар Костов, Александър Янев 7, Асен Великов, Костадин Маршавелски 8, Александър Везенков 17, Павел Маринов 2)