Националният отбор по баскетбол постигна втора победа над Дания, с 80:74, в контролна среща в Самоков.

Двата състава се срещнаха в петък, като мачът завърши с разгромен успех за баскетболистите на Георги Младенов.

Тази сутрин датчаните се съгласиха за още една проверка, неофициална, преди да отпътуват за дома. Късно вечерта, от 20.30 часа, нашите национали ще изиграят и втори мач за деня, срещу Румъния, част от приятелския турнир в Самоков.

С оглед на срещата вечерта, в сутрешния двубой не играха Станимир Маринов, Христо Николов, Александър Везенков и Николай Върбанов.

Въпреки това, както и в петък се видя, Дания не бе сериозен противник, и едва в края успя да навакса и да постигне по-приличен резултат.

След 17:5 в първата част, на почивката България вече водеше с 44:25.

Третата четвърт бе сравнително равностойна, а датчаните се върнаха в мача в последната, но без да сторят обрат.

Най-много минути записаха Асен Великов - 25, и Станислав Ваклинов - 24. Александър Янев завърши с 13 точки, Ваклинов добави 12, а с по 11 приключиха Божидар Аврамов и Павел Маринов.