Националният отбор на България за мъже до 20 години завърши на 18-о място на европейското първенство, дивизия В, провеждащо се в Гърция. В спора за 17-ата позиция тимът на Божидар Гьорев отстъпи пред Армения с 61:65 точки.

Двубоят в Халкида беше доста оспорван и равностоен, като в края на първите десет минути българите имаха водачество от 1 точки при 19:18. През втората част обаче арменците взеха инициативата и почивката дойде при аванс от 4 точки за кавказката република.

В началото на третата част България се доближи само на две точки при 44:46, но след няколко грешки и добра серия Армения българите изостанаха с 8 точки.

Последната четвърт бе изпълнена с грешки и много пропуски от страна и на двата отбора и макар българите да я спечелиха с 9:7 това не се оказа достатъчно за победата.

Адриян Секулов бе най-резултатен за България с 22 точки, а с 10 точки и 8 борби завърши Николай Вангелов.