Юношеският национален отбор по баскетбол, до 18 години, стартира с убедителна победа участието си на Европейското първенство, Дивизия Б. Момчетата на Людмил Хаджисотиров се наложиха със 74:45 над Шотландия в зала “Универсиада”.

Първенството бе дадено на София, след като заради политическата обстановка в Украйна, ФИБА Европа реши, че не може да се проведе там.

Въпреки скованото първо полувреме, юношите се отърсиха от напрежението през второто, и след 33:29 в тяхна полза на почивката, спечелиха сериозна преднина в третата част и я увеличиха още в четвъртата.

Решаващи бяха отиграванията под коша през второто полувреме, като България спечели надмощие в борбите и вкара двойно повече от съперника отдолу.

В края на третата част и до средата на последната нашите момчета направиха серия от 16-0, която на практика подпечата победата им.

Румен Василев завърши със 17 точки, Алекс Уандие добави 15, а Николай Вангелов – 13. Александър Илиев приключи с 12 точки и 10 борби.

В петък България среща Дания в зала Армеец 2, от 18.15 часа.