Националният ни отбор по баскетбол приключи със загуба контролните срещи от подготовката си за европейските квалификации. България претърпя поражение от сръбския тим Мега Лекс със 73:76 точки в Белград. Това бе втори мач в рамките на два дни за селекцията водена от треньора Любо Минчев. В първата среща баскетболистите ни победиха националния състав на Швейцария.

Решителна за загубата на националите от Мега Лекс бе третата част, в която българите отстъпиха с 12:21 точки и до края не успяха да наваксат въпреки, че взеха последната четвърт с 24:18 точки.

Най-резултатен за България бе Александър Везенков със 17 точки. С 14 завърши Павлин Иванов, а с по 10 се отчетоха Александър Янев и Христо Захариев.

И в двата мача националният тим бе без Иван Лилов и Джейсън Уошбърн.

Първият двубой на България от европейските квалификации е на 31-и август като гост на Украйна.

Входът за домакинските мачове на националите в Арена Ботевград ще е безплатен за млади играчи. Подробности ТУК

източник: Радослав Маринов, Lap.bg