Испанският вицешампион Барселона победи като гост УНИКС Казан с 69:63 (23:21, 11:15, 9:15, 26:12) точки в първия си мач от новия сезон в Евролигата по баскетбол за мъже.

Каталунците преодоляха пасив от 14 точки седем минути преди края, за да стигнат до успеха.

Българският национал Александър Везенков игра 6 минути и отбеляза една тройка.

Джъстин Долман завърши с 23 точки и 5 борби за победителите, а по 13 точки отбелязаха Хуан Карлос Наваро и Анте Томич.

За УНИКС Кийт Лангфорд вкара 14 точки, а с 12 точки се отчете Латавиъс Уилямс.

В следващия кръг Барселона е домакин на турския гранд Фенербахче.

Фенербахче от своя страна се наложи трудно над Бамберг с много късмет, и два късни наказателни удара на Перо Антич за 67:66. Това се случи минута и 13 секунди преди края на мача,  а след това последваха само пропуски.

Богдан Богданович реализира 18 точки за турския гранд, а Дариуш Милър отбеляза 17 за гостите.

Не по-малка драма бе във Витория, където Баскония победи Анадолу Ефес с 85:84.

Домакините водеха със седем точки три минути преди края, но силна серия на Ефес ги доближи само на точка в следващите моменти, а 22 секунди преди сирената Брайс Котън от фаул линията изравни до 84:84.

Торнике Шенгелия отбеляза един фаул от два опита с 4 секунди на таблото, а Котън стреля за три точки със сирената, без успех.

Андреа Барняни наниза 26 точки за Баскония, а Дерик Браун отбеляза 16 за Анадолу Ефес.

Панатинайкос победи Жалгирис с 84:76, след 19 точки над Никос Папас. Брок Мотъм добави 19 за гостите от Литва.