Отборът на Рилски спортист допусна трета загуба в група N на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА Европа. Състезателите на Росен Барчовски отстъпиха като гост на Цмоки Минск (Беларус) с 91:95 точки. Те заемат трето място в класирането със 7 точки след две победи и три поражения и нямат шанс да завършат на едно от първите две места в групата, които гарантират продължаване напред в турнира.

В последния си мач следващата седмица българите ще се опитат да спечелят като гост на Комарно (Словакия) и ще се надяват да станат един от четирите най-добри трети отбора, които също ще участват в следващата фаза.

Българският тим започна отлично двубоя и спечели първата част с 34:27 точки. Домакините започнаха вторите 10 минути със серия от 13:5 и направиха обрат - 40:39. След това те продължиха да водят и на почивката имаха аванс от 59:53. Двата тима си отбелязаха общо 112 точки само до почивката.

В третата част играта продължи да бъде равностойна и на няколко пъти имаше равенство в резултата - 63:63, 72:72, но домакините завършиха последните три минути и половина със серия от 10:2 и поведоха с 82:74 преди финалната четвърт. Играчите от Минск записаха аванс от 84:74 в началото на четвъртата част, но гостите намалиха пасива си на 5 точки при 84:89 3:17 преди сирената. Минута преди края Цмоки поведе с 95:86, а след това Бозов вкара кош и Веселинов тройка, но това беше всичко в мача.

За българския отбор най-резултатни с по 20 точки бяха Кори Петрос и Тристан Тери. 14 точки и 11 асистенции записа Франк Търнър, а по 10 точки реализираха Йордан Бозов и Златин Георгиев.

За победителите най-резултатен беше Антъни Хилард с 19 точки, а със 17 точки и 9 борби завърши Иван Мараш. Бившите играчи на Рилски спортист Джъстин Грей и Бранко Миркович се отличиха съответно с 11 точки и 8 асистенции и с 5 точки и 4 асистенции.

В последния си мач от групата Рилски спортист гостува на Комарно (Словакия) на 1-и декември.

Цмоки Минск (Беларус) - Рилски спортист (Самоков) - 95:91 (27:34, 32:19, 23:21, 13:17)
състав на Рилски спортист: Кори Петрос 20, Златин Георгиев 10, Франк Търнър 14, Тристан Кери 20, Антъни Гуджино 9 (Йордан Бозов 10, Тодор Тодоров 0, Александър Милов 0, Дарин Иванов 0, Веселин Веселинов 8)