Шампионът Лукойл Академик продължава без загуба от началото на сезона в националната баскетболна лига за мъже. Състезатеите на Тони Дечев победиха без проблеми гостуващия Черноморец Бургас с 97:76 (21:16, 22:24, 26:14, 28:22) точки в среща от седмия кръг.

"Студентите" са начело в класирането с пълен актив от седем успеха. Черноморец е на осмо място с победа и шест поражения. Домакините водеха през целия мач и заслужено стигнаха до успеха.

Най-голямата им преднина беше 26 точки при 89:63 четири минути преди края, Димитър Димитров записа 16 точки и 7 борби за победителите, 12 точки вкара Крис Минков, а с по 11 точки завършиха Чад Тимбърлейк и Филип Виденов.

За Черноморец 24 точки наниза Константин Коев, а 14 точки добави Емил Бинев.

В Пловдив Рилски спортист се наложи над Академик Бултекс 99 със 79:65 (14:18, 30:19, 20:11, 15:17) точки. Домакините поведоха с 18:12, но играчите от Самоков изиграха силна втора четвърт и на почивката имаха аванс от 44:37. През второто полувреме играчите на Росен Барчовски доминираха, взеха аванс от 20 точки (71:51) в началото на последната четвърт и спокойно доиграха мача.

За Рилски спортист най-полезен беше Антъни Гуджино със 17 точки и 11 борби. По 15 точки реализираха Тристан Кери и Франк Търнър. За Академик се отличиха Бошко Йовович с 24 точки и Васил Бачев с 14 точки./БТА