Отборът на Левски 2014 допусна второ поражение във втората групова фаза на Балканската лига по баскетбол за мъже. Състезателите на треньора Мануел Марков отстъпиха като гост на Кожув (Македония) със 72:99 точки, след като изиграха слабо второ полувреме.

Домакините спечелиха убедително първата част, но след силни втори 10 минути "сините" направиха обрат и на почивката водеха с 44:43. През третата и четвъртата част играчите на Кожув доминираха изцяло и вкара 56 точки срещу 28 за Левски 2014.

Македонските баскетболисти постепенно увеличаваха преднината си и спечелиха убедително с 27 точки разлика.

За Левски с по 14 точки завършиха Евгени Хаджирусев, Алекс Симеонов и Венцислав Петков.

За домакините с 27 точки и 10 борби се отличи Александър Радулович.

На 2-и март Левски е домакин на Пея (Косово) в зала "Универсиада".

Среща от третия кръг в група D на втората фаза на Балканската лига по баскетбол за мъже:
Кожув (Македония) - Левски 2014 (България) - 99:72 (32:15, 11:29, 26:14, 30:14)