Отборът на ЛукОйл Академик се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България. „Студентите“ победиха Левски 2014 с 88:72 (18:25, 23:27, 24:10, 23:10) точки. Надпреварата се провежда в в "Арена Ботевград".

ЛукОйл Академик успя да обърне „сините“ с много силна игра след почивката. Тимът на Тони Дечев изоставаше с 41:52 точки след първите две четвърти, но след това не само навакса, но и спечели мача с 6 точки разлика.

След 14:14 "сините" изиграха отлични последни три минути на първата част, пред които записаха аванс от 25:16. През втората четвърт преднината на Левски 2014 достигна 14 точки при 52:38 след тройка на Евгени Хаджирусев 45 секунди преди сирената.

"Студентите" започнаха със серия от 7:0 второто полувреме, а след това записаха и 18:4, за да поведат с 59:56.

В последната четвърт ЛукОйл Академик вкара 8 безответни точки за 73:62, а най-голямата преднина беше 16 точки при крайния резултат 88:72. Като цяло през второто полувреме играчите на Левски 2014 реализираха общо 20 точки срещу 52 през първото.

Донел Тейлър беше най-полезен за победителите с 22 точки, 7 борби и 5 асистенции. Асен Великов добави 13 точки и 6 борби, а Павлин Иванов се отчете с 12 точки и 4 борби.

За Левски 2014 Алекс Симеонов направи "дабъл-дабъл" - 25 точки и 10 борби. Станислав Славейков записа 15 точки и 8 борби, а Йордан Минчев завърши с 11 точки и 7 борби.

Четвъртфинални срещи от турнира за Купата на България по баскетбол за мъже в "Арена Ботевград":

ЛукОйл Академик - Левски 2014 - 88:72 (18:25, 23:27, 24:10, 23:10)