Отборът на Левски 2014 допусна втора загуба в Балканската лига по баскетбол за мъже, след като отстъпи като гост на Теодо (Черна гора) със 70:81 точки в мач от група "Б". Възпитаниците на Николай Господинов са на четвърто място в класирането с две победи и две поражения.

Домакините поведоха с 19:4 в началните минути, но "сините" изравниха 22:22. Играта продължи да бъде равностойна до 16-а минута при 27:26, след което играчите на Теодо направиха серия от 12 безответни точки и записаха преднина от 39:26. На почивката те водеха с 39:29.

Черногорците продължиха да доминират и в края на третата част на практика решиха изхода на мача, след като имаха преднина от 18 точки при 59:41.

Българите започнаха добре последните 10 минути и намалиха пасива си на 56:63, но черногорците не допуснаха обрат, а в края отново натрупаха двуцифрена преднина и спокойно спечелиха мача.

За Левски 2014 се отличи капитанът Алекс Симеонов с 20 точки, а по 15 точки добавиха Милен Захариев и Йордан Минчев. За Теодо най-полезни бяха Никола Вучурович с 21 точки и 7 борби, Машан Връбица записа 15 точки и 5 асистенции. В следващия си мач от групата Левски 2014 гостува на Ловчен (Черна гора) на 3 декември./БТА