Националният ни отбор по баскетбол за мъже остана на крачка от голяма сензация в групата си от евроквалификациите. Баскетболистите ни претърпяха поражение от фаворита Словения със 78:83 точки, но играха на ниво и двубоят се реши едва в  заключителните моменти.

Това бе второ поражение за състава ни след загубата от Украйна в Киев в първия кръг, а следващият двубой на България е домакинство на Косово на 7-и септември в Арена Ботевград.

Александър Везенков и Александър Янев се отличиха срещу словенците, като първият приключи с 22 точки, 4 асистенции и 3 борби, а Янев, който изигра силен мач за България се отчете с 16 точки, 4 борби и 2 асистенции. С12 точки пък завърши Павлин Иванов.

Срещата започна много лошо за българския отбор, който натрупа изоставане от 13 точки още след първите 10 минути. През втората четвърт обаче играчите на треньора Любомир Минчев се активизираха и с добра игра намалиха изоставането си до едва 3 точки на почивката при 35:38. Словения започна по-добре второто полувреме и излезе напред с 14 точки след серия от 12:1.

В тези минути обаче се разигра Александър Везенков и в България отново се върна съвсем близо до съперника си. В последните 10 минути играта вървеше кош за кош. Седем минути преди края българите дори поведоха с 1 точка при 65:64, но Горан Драгич върна бързо аванса на словенците след точно изпълнени наказателни удари.

Минута и 25 секунди преди края Везенков вкара тройка за България, за да намали изоставането на тима до 78:80, но в ответната атака Препелич реализира 3 точки за словенците, за да оформи крайния резултат.

Звездата на Маями Хийт Горан Драгич бе най-резултатен с 20 точки за Словения, а Едо Мурич приключи с 19.