Гран Канария победи Барселона със 79:59 (23:17, 27:22, 12:9, 17:11) точки и спечели за пръв път в историята си Суперкупата на Испания по баскетбол за мъже.

Каталунците, които късно снощи постигнаха успех над шампиона и носител на националната купа Реал Мадрид с 99:93, бяха догонващи в резултата през целия мач и загубиха с 20 точки разлика.

Така Барселона не успя да защити трофея, който завоюва през миналата година. Българският национал Александър Везенков не се появи в игра за каталунците. Отборът на Гран Канария поведе с 50:39 на почивката, а в третата част на няколко пъти имаше аванс от 20 точки.

В последната част играчите на тима продължиха да доминират и стигнаха до убедителния успех. За победителите се отличиха Боб МакКейлъб с 15 точки, 5 борби и 5 асистенции и Дарко Планинич с 12 точки.

Кайл Курич от Гран Канария реализира 10 точки и беше избран за най-полезен играч на турнира. За Барселона Хуан Карлос Наваро и Виктор Клавер вкараха по 12 точки.