Армани Милано е новият шампион на Италия, след успех в седмия последен мач от финалната серия срещу Монтепаски Сиена.

Пред своята публика, и очите на спонсора си Джорджо Армани, баскетболистите от Милано изпуснаха контрола над срещата през второто полувреме, но успяха да изравнят в края, и след това с мощна серия да стигнат до победата със 74:67.

За Сиена това бе последен мач като италиански гранд. Тимът обяви фалит по средата на серията, и още тогава бе ясно, че дори да стане шампион, ще стартира следващия сезон от аматьорските дивизии.

Въпреки това "зелените" се бориха мъжки до финала, изоставаха много до почивката, но след това направиха обрат, и водиха до 37-та минута.

Даниел Хакет, Дейвид Мос и разбира се, Алесандро Джентиле, сътвориха още един обрат, вече в полза на Милано, в заключителните три минути от двубоя, и така за първи път от 1996-та насам донесоха титла на Милано.

За Сиено пък това означаваше и край на седемгодишната окупация на трона.

Алесандро Джентиле стана MVP на финалите, а в този мач завърши с 18 точки. Николо Мели добави 11 за победата, а Кийт Лангфорд - още девет.

Ерик Грийн бе най-резултатен за Сиена с 15 точки, Маркез Хайнц вкара 14, а Джош Картър - 13.

Монтепаски загуби логично и мястото си в Евролигата, което отива при следващия в италианското класиране Динамо Сасари.