Отборът на Берое Стара Загора претърпя първа загуба в Балканската баскетболна лига, след като отстъпи с 80:93 (26:20, 17:26, 19:27, 18:20) при визитата си в Черна гора на Теодо.

В Тиват играчите на Любомир Минчев започнаха много активно срещата и взеха солиден аванс от 6 точки след края на първите 10 минути, дошли при 26:20 в полза на българския тим.

През втората част обаче черногорците подобриха стрелбата си и след 26:17 излязоха с 3 точки аванс на почивката.

След нея домакините продължиха да бъдат по-добрия отбор на терена и разликата продължи да се покачва. В последната част играчите Берое пробваха да направят обрат, но само за момент успяха да се доближат до домакините си.

За Берое най-резултатен бе юношата на Черно море Тихомир Желев, който отбеляза 18 точки. Степан Тесия прибави 16, а Пламен Алексиев завърши с 15.

За Теодо най-резултатен бе Радомир Маройевич с 22, а 21 реализира Милош Попович. Въпреки поражението, Берое остава на първо място в класирането с 3 победи и 1 загуба, докато Теодо е на трето място с 2 победи и поражение./БТА