Управителният съвет на БФБаскетбoл ще вземе решение, дали Лукойл Академик ще можа да домакинство в плейофите в залата си в Правец след допитване до всички клубове в Националната лига.

„По точка Разни беше разгледана молба от БК Лукойл Академик да играе домакинските си мачове от фаза плейоф на НБЛ VIVACOM в залата си в Правец. По повод това искане УС реши да се допита в срок от една седмица до всички клубове от НБЛ за промяна в Наредбата за НБЛ“, съобщиха от родната федерация след днешното заседание на Управителния съвет.

За заседанието бяха утвърдени предложените промени в Наредбата за Купа на БФБаскетбол. Надпреварата ще се проведе между 18 и 20 април. Срокът за заявки за участие е до 6 април. Преди финалния турнир се допуска картотекирането на един допълнителен състезател, български гражданин, роден след 31.12.1992г.

По точка 2 бяха взети УС единодушно утвърди Наредбата за Първото ДП по баскетбол на колички.

С единодушие по точка 3 УС допусна възможността женски БК от втора група (6-8 място), който подаде писмено заявление в срок до 28 март 2016 година за отказ от участие в етап плейоф на държавното първенство за жени да не участва в етапа, като няма да му бъдат наложени служебни загуби и други санкции. В крайното класиране в ДП този отбор заема съответстващото му място след изиграването на срещите от редовния сезон при следната забележка - "Отбор, заел по ниско класиране в редовния сезон, който участва в етап плейоф, заема място и в етап плейоф и в крайното класиране за спортно-състезателната година преди отказалия се отбор".

Май, Юни 2016 20, 22, 26, 28, 2 финал

Единодушно беше прието финалите на ДП за момичета и момчета до 14 години да приключат най-късно до 14 юли 2016 г. Управата гласува за създаването на постоянна комисия към БФБаскетбол за подобряване и развитие на баскетбола за подрастващи.

По точка 5 от Дневния ред УС утвърди финансовия отчет на БФБаскетбол за 2015 г.