Отборът на Левски 2014 сe наложи над гостуващия Академик Бултекс 99 Пловдив с 87:79 (29:23, 24:14, 18:16, 16:26) точки в последен мач от шестия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Столичани овладяха контрола върху мача още от първите минути и постепенно увеличаваха аванса си, който достигна до 20 точки при 79:59 в началото на четвъртата част.

Отпускане в редиците на "сините" в последните минути позволи на гостите да намалят 37 секунди преди сирената до 79:85, но за повече нямаше време.

Капитанът Павел Иванов завърши с 30 точки за победителите, 21 от които през първото полувреме. Христо Николов допринесе с "дабъл-дабъл" с 23 точки и 13 борби, а Тайлър Лейзър вкара 17 точки за втория успех на Левски от началото на сезона в първенството.

За пловдивчани с 23 точки и 7 борби се отличи Бошко Йовович, а резервата Костадин Маршавелски добави 18 точки.

Левски 2014 - Академик Бултекс 99 Пловдив - 87:79 (29:23, 24:14, 18:16, 16:26)

От събота:
Черно море Порт Варна - Балкан (Ботевград) - 83:80 (26:15, 13:16, 17:24, 27:25)
Черноморец - Ямбол - 67:81 (15:20, 16:16, 17:24, 19:21)
Спартак (Плевен) - Берое - 74:93 (19:25, 16:36, 23:16, 16:16)
Рилски спортист (Самоков) - Лукойл Академик - 71:83 (13:17, 20:24, 17:21, 21:21)