Берое постигна драматичен успех след продължение над Черно море Порт Варна, с 89:87.

Редовното време приключи при 79:79, след като домакините стопиха пасив от 16 точки през второто полувреме.

След този кръг и двата отбора имат по 3 победи и 2 загуби. В следващия кръг Берое ще бъде гост на Спартак Плевен, а Черно море Порт Варна приема Балкан.

Берое стигна до обрата след страхотна серия от  17-0 в третата част, с която обърна до 56:55.

След поредица от равенства в последната четвърт, минута и половина преди сирената резултатът бе 76:76.

След един успешен от два наказателни удара на Симеон Илиев Остън Барнс вкара кош и фаул за 79:77. Станислав Цонков застана на линията и изравни за 79:79, а в последните атаки отборите сгрешиха и мачът влезе в продължение.

В средата на добавените пет минути Берое записа много важна поредица от три успешни атаки – 2 точки на Аштън Мур плюс кош и тройка на Еврик Гари за 87:81 при по-малко от 2 минути до края. Черно море стопи разликата и 10 секунди преди края авансът на домакините беше само точка – 88:87. До края варненци бе успяха да отбележат, а Мур оформи крайния резултат от наказателната линия.

Еврик Гари наниза 28 точки (6 тройки) за успеха на отбора си, 15 (4 тройки) отбеляза Тенчо Тенчев, а с 13 се включи Тихомир Желев.

За Черно море трима баскетболисти завършиха с дабъл дабъл – Симеон Илиев, който беше под въпрос за мача, но игра много силно – 22 точки, 10 борби и 5 асистенции, Пламен Алексиев – 17 точки и 13 асистенции и Станислав Славейков – 14 точки и 13 борби.