Баскетболистите на Берое спечелиха и последното си домакинство за 2016 г. В среща от 11-я кръг на първенството на Националната баскетболна лига „зелено-белите“ се наложиха със 104:75 над Левски. Така старозагорци продължиха серията си без загуба у дома през този сезон и вече имат седем успеха в шампионата и Балканската лига.

В двубоя срещу Левски „зелено-белите“ изиграха много силни първа, трета и четвърта част, които им осигуриха успеха. Домакините спечелиха първите 10 минути с убедителното 35:15 и пречупиха ентусиазма на столичния тим. На гостите не помогна и факта, че спечелиха втората част и на полувремето авансът на Берое бе 15 точки – 54:39.

След почивката ситуацията в зала ДЗУ не се промени и Берое диктуваше събитията на терена. Отбор №1 на Стара Загора за 2016 г. демонстрира добра стрелба, добра игра в подкошието и превъзхождаше съперника във всички елементи.

Така за втори път този сезон, след мача срещу Ямбол в края на октомври, „зелено-белите“ минаха границата от 100 точки. Успехът срещу Левски обаче бе най-убедителният за тима до тук през сезона. Така старозагорци си върнаха и за загубата от „сините“ в първия двубой между двата тима, игран в София.

Общо петима играчи на Берое пък завършиха срещата с над 10 отбелязани точки – Шейн Гибсън, Аарън Джоунс, Тихомир Желев, Стипе Тесия и Омари Гудул. Най-резултатен бе Шейн Гибсън с 24 точки.

Последният двубой на Берое за 2016 г. е на 30 декември срещу Ямбол.