Спартак Плевен спечели втора поредна победа и общо пета за сезона в НБЛ. Тимът на Александър Дяковски се наложи като домакин Ямбол с 92:66. Плевенчани вкара цели 17 тройки и продължават да бъдат най-добрият отбор в лигата по този показател (общо 102 за 11 кръга). Константин Коев и Димитър Маринчешки бяха най-резултатен за успеха с по 21 точки като вторият овладя и 13 борби. Капитанът Александър Груев също се включи на ниво с дабъл-дабъл от 13 точки и 11 асистенции, а 12 точки отбеляза Мартин Маринов. Герасим Николов се включи с 11 точки. За Ямбол над всички с 18 точки и 9 борби бе Николай Върбанов, а 12 добави Венцислав Петков.Стоян Петков имаше 11 точки.

Черно море Тича записа четвърта победа в Националната баскетболна лига. Пред собствена публика варненският тим надделя над Рилски спортист с 81:74. След първоначално равностойна игра в началото на мача, домакините успяха да поведат с 9:4. Те продължиха да трупат преднина, която достигна до 9 точки при 20:11. Гостите обаче успяха да реализират 11 поредни точки и не само изравниха при 20:20, но и поведоха при 22:20. В крайна с тройка на Филип Дедийер в края домакините спечелиха първата четвърт с 23:22. През втората част играта бе по-оспорвана. Домакините успяха да поведат със 7 точки при 34:27, но гостите изравниха при 34:34. След това Черно море Тича вкара три поредни тройки и поведе с 9 точки, а на почивката резултатът бе 45:36 за домакините.

Черно море Тича показа добра игра в началото на третата част и поведе след тройка на Филип Дедийер с 14 точки - 54:40. Около минута преди края на третата част гостите успяха да намалят пасива си до 10 точки при 52:62. Преди последната част преднината на домакините бе 13 точки - 67:54. През последната четвърт домакините успяха да поведат с 16 точки около 2 минути и 40 секунди преди края и независимо че допуснаха авансът им да бъде намален спечелиха мача с 81:74.