Балкан Ботевград разгроми гостуващия Рилски спортист със 120:90 (25:16, 40:21, 22:20, 33:33) точки в среща от деветия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Домакините решиха мача още след първата част, а във втората  отбелязаха цели 40 точки и на почивката имаха аванс от 65:37. Това предопредели лесния им успех в края.

След шестата си победа в осем мача Балкан е на трето място в класирането с равен брой точки с втория Левски. Лидер е Лукойл  Академик с пълен актив от 16 точки.

Осем играчи на домакините завършиха с двуцифрен точков  актив, но най-полезни бяха Ненад Шулович с 15 точки и 8 борби,  Мартин Маринов с 15 точки и Иван Лилов с 14 точки.

За Рилски спортист се отличиха Тони Гуджино с 16 точки и  Йордан Бозов с 13 точки./БТА