Въпреки че води почти  през целия мач срещу Лукойл Академик, Черно море порт Варна отстъпи в края с 82:87 в мач от редовния сезон в баскетбола. Варненци направиха убийствена първа четвърт, в която дръпнаха с 33:16.

Страхотен старт при повторното си завръщане за домакините направи Милян Пупович, който наниза 10 от първите 14 точки за тима си. Убийствената ефективност на "моряците" доведе до 19 точки разлика (44:25) малко повече от 3 минути преди почивката.

След нея, обаче "студентите" заздравиха защитата и постепенно започнаха да стопяват разликата. В последната четвърт възпитаниците на Йовица Арсич успяха да навкасат изоставането си и да триумфират в края на мача при 87:82.

Черно море порт Варна –Лукойл Академик 82:87 (33-16, 15-22, 17-20,17-29)

Черно море порт Варна: Аврамов 19, Йевджич 10, Славейков 6, Великов 10, Пупович 18 т и 6 борби ( Алексиев 5, Цонков, Стоянов 4, Андреевич 2, Вутев, Влахович 8

Лукойл Академик: Къри 13, Минков 7, Франсис 2, Томас16, Шундов 11 (Смит 20, Банев 9, Веселинов 3, Грозев 6)