След като в сряда победи домакините от Полша с 3:1 гейма, днес САЩ повтори упражнението и срещу Сърбия – 23:25, 31:29, 25:17, 25:21. По този начин американците сложиха край на победната серия на сърбите от 5 мача и запазиха живи своите надежди за класиране за финалната шестица.

Матю Андерсън и Александър Атанасиевич си разделиха приза за най-добър реализатор с по 20 точки, но Андерсън имаше подкрепата на Тейлър Сендър с 19 и Дейвид Смит с 14.

Първият гейм бе равностоен като в края мощният сервис на Атанасиевич и безпогрешните му действия в атака дадоха крехък аванс на сърбите, а Милош Никич затвори гейма при 25:23.

Във втория американците имаха предимство от няколко точки като при 24:20 имаха 4 сетбола. Благодарение на Атанасиевич и Никола Ковачевич обаче сърбите направиха впечатляваща серия до 24:24. Геймът продължи точка за точка, а успехът за САЩ дойде чак при 31:29.

Възползвали се от момента, американците стигнаха лесно до успех в тртия гейм с 25:17, а в четвъртия техният съперник отново не успя да се противопостави – 25:21 и победа за САЩ.

В класирането САЩ е на трето място с 10 точки, докато сърбите се смъкнаха на петото с 9, но и те запазват шансове за класиране в следващата фаза.