Волейболният тим на Русия постигна безпроблемна победа над Финалндия в мач от група F на Световното в Полша. „Сборная“ се наложи с 3:0 над своя противник, в отделните геймове - 25:10, 25:18 и 25:16.

Възпитаниците на селекционера Андрей Воронков „взеха страха“ на своя противник още в първия гейм, когато постигнаха успех с цели 15 точки.

В другите две части Русия отново имаше значително предимство, а скандинавският тим така и не успя да се противопостави на отявления фаворит в мача. Показателен за посредствената игра на финландците е и фактът, че тимът не успя да запише нито една точка от сервис. От своя страна Русия направи шест аса.

Дмитрий Илиник записа 16 точки, като именно той бе най-резултатният в тима на Воронков. За Финалндия най-много точки реализира Оли-Пека Ойансиву – 6.

След този успех отборът на Русия събра актив от 11 точки и заема второто място в групата. Финландците са шести с две точки.

В същото време, в мач от същата група, България загуби с 0:3 гейма от световния шампион Бразилия.