Волейболните ни национали постигнаха успех с 3:2 (25:22, 22:25, 20:25, 25:17, 20:18) гейма над Китай в последната си контрола, част от турнира в полския град Краков.

По този начин тимът ни има шанс да завърши на второ място в класирането на надпреварата "Хуберт Вагнер Мемориал", при благоприятно развитие на последния двубой от нея между домакините и Русия.

Воденият от Пламен Константинов отбор е с четири точки и е втори в класирането преди двубоя между домакина Полша и Русия. Досега нашият отбор загуби от Сборная, но победи поляците в първия ден.

Българите грешаха много при сервис и посрещане, а китайците се справяха по-добре на терена в началото на мача. Константинов пък въртеше състава в търсене на правилната подредба на своите играчи и това донесе успех.

В четвъртия гейм в игра се появи Цветан Соколов и атаката на българите заработи, а китайците за първи път не успяха да достигнат до 20 точки. В тайбрека България отново беше
по-убедителна и спечели мача с 3:2.

Световното първенство започва след две седмици, отново в Полша.