Шампионът в Световната лига САЩ започна с труден успех срещу Белгия на Световното първенство по волейбол за мъже в Полша. Американците надделяха в истински трилър с 3:2 гейма. Именно САЩ взе първия гейм с 25:21. Белгийците показаха, че няма да са лесна жертва и изравниха за 1:1 гейма след 25:17 точки в тяхна полза. Отново американците бяха тези, които излязоха напред в резултата за 2:1 гейма, след 25:15.

Белгийците, които за първи път от 36 години участват на Световно първенство, обаче изпратиха двубоя в тайбрек след 25:21 в четвъртия гейм. В решителния пети гейм САЩ триумфира с 15:11 точки.

В следващия си мач САЩ излиза срещу Иран на 2-и септември, а Белгия играе с Пуерто Рико също на 2-и септември в тази група D. В първия мач от тази група по-рано днес Иран поднесе изненада, побеждавайки Италия с 3:1 гейма.