Националният отбор на Иран, който бе изненадата на до този момент на Световното първенство по волейбол в Полша, записа първа загуба на шампионата. В третия си мач тимът отстъпи на Франция с 1:3 (18:25, 25:14, 19:25, 27:29) гейма.

След първите два успеха в Група D Иран не успя да се противопостави на своя съперник, макар че демонстрира изключителен дух, борейки се до край, до последната точка в четвъртия гейм, завършил с показателното 29:27 точки в полза на „петлите“.

Съставът на Франция започна много убедително мача, като не подцени Иран, който вече имаше 5 точки след победа над Италия и САЩ.

Двубоят бе и с изключително голям заряд за „петлите“, които загубиха втория си мач в потока от Италия с 2:3 гейма.

По този начин тимът на Франция е начело в Група D със 7 точки, следван от състава на САЩ с 6 и Иран с 5 точки. И трите състава вече имат изиграни по три срещи и са с актив 2 победи и 1 поражение.

На 4-ата позиция в подреждането е Белгия с 4 точки, следват Италия и Пуерто Рико съответно с 2 и 0.