Националният отбор по волейбол на България за девойки до 19 години ще играе за петото място на Балканиадата, която се провежда в Биелина (Босна и Херцеговина). В полуфинален мач за разпределение на местата от пето до осмо, момичетата на селекционера Димо Тонев победиха Молдова с категоричното 3:0 (25:6, 25:18, 25:14) гейма.

Така съперник на България в последния ден от Балканиадата днес са домакините от Босна и Херцеговина, който спечелиха с 3:0 (25:8, 25:21, 25:15) срещу Македония. България и Босна и Херцеговина се срещнаха вече веднъж в този турнир, като в последния мач от груповата фаза българските волейболистки се наложиха с 3:0 гейма.

В първия полуфинал от надпреварата Сърбия разгроми Румъния с 3:1 (23:25, 25:12, 25:13, 25:7) и се класира за финал. Във втория полуфинал за деня Турция също бързо се справи с Черна гора, като взе победа с 3:0 (25:13, 25:13, 25:14) гейма.

Така на финала на Балканиадата ще играят Сърбия и Турция от 19.00 часа. Два часа по-рано е срещата за трето място между Румъния и Черна гора.