енският национален отбор на България вече е в Южна Корея, където ще продължи участието си в Лигата на нациите (VNL). Третият турнир при дамите ще се проведе в Сувон, като нашите стартират срещу домакина на 27 юни. Двубоят е с начало 13:00 ч. наше време.

Националките, водени от италианския селекционер Лоренцо Мичели, направиха първа тренировка на южнокорейска земя. Те имаха ден почивка, който обаче премина в път между Хонгконг и Сувон.

На облекчен режим се подготвя единствено Радостина Маринова, която се контузи преди последния двубоя на българките – загубата от Нидерландия с 0:3. Титулярният ни диагонал получи разтежение в задната част на бедрото. Тя премина прегледи в болница в Китай, като препоръката бе да почива няколко дни. Маринова ще е готова за първата среща от третия турнир.

Женският ни отбор се намира на 15-та позиция от 16 отбора във временното класиране, като имаме 1 победа и 7 загуби от осемте мача във Волейболната лига на нациите досега.