България победи Сърбия с 3:2 гейма (25:22, 21:25, 25:18, 22:25, 18:16) във втората среща от втория уикенд на Европейската лига по волейбол за жени. След загубата с 0:3 (23:25, 20:25, 20:25) вчера в Габрово, днес момичетата на Драган Нешич стигнаха до труден успех в тайбрек в зала (Орловец).

Пред 1040 зрители нашите спазиха традицията и от първия уикенд, като след тежка загуба стигат до победа. Ева Янева бе най-резултатна за нашите с 24 точки, Елена Колева добави 20, а Радостина Рангелава – Цитигой завърши с 15. За гостенките, които са били трети в света сега водени от Зоран Терзич Милена Расич реализира 18, Наташа Севарика – 15 точки.

Така след две седмици и общо по четири мача в дебютното издание на волейболната Европейска лига за жени, България е на трето място в група А с 2 победи и 2 загуби. На първо място е Испания с 3 успеха и 1 поражение, същия актив има и Сърбия. Гъркините са на последното място без победа и само един спечелен гейм от четири мача.

След две поредни домакинства следващата седмица волейболните ни националки гостуват на Гърция на 5 и 6 юни, а на 13 и 14 юни приемаме състезателките от южната съседка.

България – Сърбия 3:2 гейма (25:22, 21:25, 25:18, 22:25, 18:16)

България: Любка Дебърлиева 3, Илияна Петкова 14, Радостина Рангелова – Цитигой 15, Елана Колева 20, Цветелина Заркова 11, Ева Янева 24, Мария Филипова – либеро

Сърбия: Майсторович 14, Крсманович 4, Антонийевич 8, Велкович 4, Бурсач 14, Севарика 15, Попович – либеро (Петрович 12, Живкович, Расич 18, Пантович 1)